flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз статистичної роботи в суді за 2010 р.

31 березня 2011, 16:52

АНАЛІЗ

обліково-статистичної роботи та стану здійснення правосуддя в

Бучацькому районному суді Тернопільської області

за 2010 року.

   

 

Бучацький районний суд Тернопільської області працює відповідно до Регламенту, який  затверджений наказом голови суду від 5 березня 2009 р.      № 10, погоджено  Радою суддів області та відповідно до Правил внутрішнього трудового розпорядку, затвердженого наказом голови суду від 22 грудня          2008 року № 114.                                                                                                     

Працівники суду при організації діловодства в  суді керуються вимогами  Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 27.06.2006 р. № 68 із змінами та доповненнями, затвердженими наказом ДСА України від 26.09.2007 р. № 100, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12.10.2007 р.

Метою аналітичного дослідження є первинний облік справ та матеріалів, а також реальний стан здійснення правосуддя Бучацьким районним судом за період з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року включно.

Об’єктом дослідження являється розгляду кримінальних, цивільних, адміністративних справ та справ про адміністративне правопорушення; причини та строки їх відкладення; вирішення питань, пов’язаних з постановленням судових рішень; кількість оскаржених та скасованих справ; заходи, спрямовані на покращення роботи суду.

Протягом 2010 року на розгляд Бучацького районного суду  надійшло  6437 справ та матеріалів, що на 3299 справ та матеріалів більше, або на 51,25 %, ніж в 2009 році, оскільки в 2009 році судом розглянуто  3138 справ та матеріалів. Основною причиною цього, є збільшення кількості надходження до суду заяв в у порядку адміністративного судочинства.

 

Протягом 2010 року до суду поступило та розглянуто:                     149 кримінальних справ, 8 з яких – скарги приватного обвинувачення;    148 подань та скарг за поданням правоохоронних органів;   38 подань щодо порядку виконання судових рішень; 1 кримінальна справа про застосування до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру; 1 кримінальна справа про закриття справи у зв’язку зі смертю підсудного.

Обсяг роботи суду по кримінальних справах в порівнянні з           2009 роком  зменшився, оскільки впродовж  2009  року  судом розглянуто: 145  кримінальних справ, 5 з яких – скарги приватного обвинувачення;  151 подань та скарг за поданням правоохоронних органів; 43 подань щодо порядку виконання судових рішень; 3 кримінальні справи про застосування до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру; 2 кримінальні справи щодо вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Залишок нерозглянутих кримінальних справ у відсотковому значенні до загальної кількості справ, що перебували в провадженні суду має тенденцію до зниження.

Основною причиною тривалого перебування кримінальних справ на розгляді суду, залишається неявка в судове засідання учасників процесу.

Під час слухання кримінальних справ як  у 2010 році  судом застосовувались: 8 приводів до підсудних та 37 приводів до свідків і потерпілих, що в порівнянні з 2009 роком зменшилось, оскільки в  2009 році застосовувались 6 приводів до підсудних та 106 приводів до свідків та потерпілих.

 

Що стосується цивільних справ, то протягом 2010 року  судом розглянуто 4735 цивільних справ, з них:  775 позовного провадження; 59 окремого провадження; 54 заяв про видачу судового наказу; 3847  справ в порядку адміністративного судочинства.

Обсяг роботи суду по цивільних справах в 2010 році у порівнянні з   2009 роком  значно збільшився, оскільки впродовж 2009 року  судом розглянуто  1398 цивільних справ, з них:  683 позовного провадження;         54 окремого провадження; 104 заяв про видачу судового наказу; 557  справ в порядку адміністративного судочинства.

На  кінець  звітного  періоду залишок цивільних справ  становив               41 справу, із них: 1справа окремого провадження, 6 справ в порядку адміністративного судочинства,  27 справ позовного провадження та по              7 справах  провадження зупинено у зв’язку з призначенням експертизи,  що в порівнянні з минулим 2009 роком на 20 справ менше, де залишок цивільних справ становив  60 справ.

 

Основними причинами відкладення розгляду цивільних справ являється неявка в судове засідання сторони по справі;  відсутність відомостей про вручення судових повісток особам, які беруть участь в справі; відсутність особи без поважних причин, коли від нього не поступила заява про розгляд справи у її відсутності.

 

 Протягом 2010 року до суду поступило та розглянуто                     1357   справ про адміністративне правопорушення, що на 34 справи менше  у порівнянні з 2009 роком, коли в суд надійшла та розглянута 1391 справа про адміністративне правопорушення.

 

Оскільки в 2010  році обсяг роботи суду в порівнянні з 2009 роком збільшився на 3299 справ та матеріалів,  в свою чергу збільшилось і навантаження на кожного суддю.

Так, у середньому на кожного суддю у 2010  році щомісяця надходило 99 справ та матеріалів, а  у 2009 році -  29 справ і матеріалів.  Збільшення кількості справ, які надійшли на розгляд суду, в основному відбулося за рахунок збільшення надходження справ у порядку адміністративного судочинства.

 

Залишок нерозглянутих справ у відсотковому значенні до загальної кількості справ, що перебували в провадженні суду має тенденцію до зниження.

 

Враховуючи суттєве навантаження на суддів, розгляд справ проводився якісно та без порушень процесуальних строків.

За штатом 4 посади судді. Суд повністю укомплектований суддівськими посадами, вакантних посад суддів не має, матеріали на призначення суддів вперше та обрання на новий строк не готувались, оскільки всі судді призначені на безстроковий термін, однак у голови суду у вересні закінчились повноваження на адміністративній посаді. Всі судді досвідченні, так як стаж роботи  на посаді перевищує 10 років. Судді періодично підвищують свою кваліфікацію в регіональному відділенні Академії суддів, відвідують семінари-навчання, слідкують за змінами у чинному законодавстві.

Робота  суду планується відповідно до плану роботи на півріччя, який підписує керівник апарату, затверджує голова суду і доводиться до відома працівників суду.

Кадрова робота в суді проводиться відповідно до вимог Інструкції по діловодству в загальних судах, Закону України Про державну службу та Закону України Про судоустрій та статус суддів України.

Працівники апарату суду постійно працюють над своїм професійним  рівнем, здобуваючи вищу освіту у вищих навчальних закладах; приймають участь у семінарах-навчаннях; підвищують кваліфікацію у регіональних відділеннях; слідкують за змінами в чинному законодавстві, і інше.

В суді систематично проводяться оперативні наради, де на порядок денний виносяться такі питання як: виконавська дисципліна; обговорення питань щодо розглянутих справ; обговорення спірних питань, які виникають під час розгляду певних категорій справ; причини скасування судових рішень, а також практика по розгляду різних категорій справ Верховним Судом України; якісний прийом громадян працівниками апарату суду; стан відправлення судових рішень в ЄДРС; виконання листів, запитів, тощо ТУ ДСА у Тернопільській області, апеляційного суду, інших органів влади; видачу копій судових рішень; інші питання, які виникають в процесі роботи суду.

Статистичні звіти  складаються за допомогою програмного забезпечення Судова статистика, Атлант. При складанні статистичних звітів  працівники суду керуються Інструкцією щодо заповнення форм статистичної звітності  про роботу судів загальної юрисдикції та окремими інструкціями із судової статистики. Статистичні звіти як в 2009 році так і в   2010 році  подавались в ТУ ДСА в Тернопільській області  вчасно.

Протягом 2010 року в суді впроваджені нові форми роботи, які значно полегшують роботу суду, а саме: створена веб-сторінка суду, яка заповнюється та оновлюється важливою та потрібною інформацією про суд; проводяться семінари-навчання з працівниками апарату суду, на яких обговорюються спірні питання, які виникають під час роботи; розпочато реєстрацію вхідної та вихідної кореспонденції за допомогою автоматизованої системи  документообігу суду.

При проведенні аналітичного дослідження основними джерелами інформації, яка використовувалась при здійсненні аналітичної роботи районним судом були: компютерна інформаційна  система Діловодство суду, звіти про стан здійснення правосуддя за 2009 та 2010 роки, наряди суду.

 

Враховуючи вищевказане вбачається, що робота Бучацького районного суду з кожним роком вдосконалюється.

 

З метою вдосконалення організації обліково-статистичної та аналітичної роботи в суді, а також для покращення якості підготовки звітів необхідно вживати таких заходів:

--  проводити навчання-семінари з працівниками апарату суду, які відповідають за обліково-статистичну роботу в суді; 

-- надавати практичну допомогу з кадрових питань; з питань  первинного обліку  і ведення судової статистики;

--вдосконалити автоматизовану систему документообігу суду.

 

 

                

           В.о. голови  суду                                                 В. Гордєєв

 

 

              Вик. Даньо Г.І.

              тел. 2-18-67