Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Про це Голова Вищої ради правосуддя І.Бенедисюк заявив під час V Міжнародної науково-практичної конференції «Судове адміністрування як складова реформи правосуддя».
Конференцію організовано Державною судовою адміністрацією України спільно з Національною школою суддів України за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», Українсько-канадського проекту «Підтримка судової реформи в Україні» та Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».
Мета конференції — обговорення планів та перспектив модернізації засад організаційного забезпечення роботи суду, актуальних питань забезпечення діяльності судів в Україні, а також міжнародного досвіду та сучасних тенденцій у судовому адмініструванні.
Від Вищої ради правосуддя у конференції взяли участь Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, члени Вищої ради правосуддя Володимир Комков та Олексій Маловацький, керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Сергій Пушкар, начальник управління стратегічного планування та аналізу забезпечення діяльності системи правосуддя Наталія Сухова, заступник начальника управління – завідувач відділу стратегічного планування та опрацювання нормативів забезпечення судів Наталія Осницька, заступник начальника управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Ірина Паламарчук.
З вітальною промовою до присутніх звернулися гості заходу.
Зокрема, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська відзначила, що упродовж останніх десяти років стан організаційного забезпечення судів суттєво поліпшився: будуються нові приміщення судів; суди забезпечуються комп’ютерною технікою; в їхню роботу поступово впроваджуються елементи електронного судочинства, а нові процесуальні кодекси дають учасникам судових процесів змогу брати участь у засіданнях, не відвідуючи приміщень судів, що дає можливість значно скоротити розгляд судових справ та забезпечити дотримання строків їх розгляду. Голова найвищого судового органу побажала учасникам конференції цікавої роботи та напрацювання корисного досвіду у вдосконаленні судового адміністрування.
«Наразі перед системою правосуддя означено низку глобальних завдань у процесі реформування, — зазначив Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк.— Сьогодні триває робота над оптимізацією мережі судів, а в цьому напрямі цікавий досвід Литви та Молдови, яким наші колеги поділилися, і власні напрацювання та їх обговорення, пошук найприйнятнішого варіанту для України». Ігор Бенедисюк наголосив, що в процесі реформування важливо зберегти доступність до правосуддя для громадян та інтегрувати електронні системи з системами інших державних органів. Наразі головним завданням органів правосуддя залишається відновлення довіри шляхом поліпшення доступності до судової влади. Голова Вищої ради правосуддя висловив сподівання, що конференція дасть можливість обговорити найкращий досвід із судового адміністрування та визначити подальші напрями роботи.
Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко зауважила, що від налагодженості роботи апарату суду залежить і ставлення до суду, тому сьогодні питання судового адміністрування для системи правосуддя є надзвичайно актуальним, а виховання професійного менеджера суду є одним із головних завдань Державної судової адміністрації України.
«Конференція «Судове адміністрування як складова реформи правосуддя» дасть змогу обговорити питання повсякденної роботи судових менеджерів, а її результати мають бути запроваджені у повсякденне життя»,—зауважив Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков у вітальній промові. За його словами, у процесі реформування системи правосуддя перед кожним судовим органом означені першочергові завдання. ВККСУ, зокрема, очікує тривала робота із добору суддів, у тому числі й до новоутворених антикорупційного суду та суду з питань інтелектуальної власності.
«Судове адміністрування є суттєвим складником судової реформи, визначеної Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015—2020 роки», — наголосив секретар Ради з питань судової реформи Костянтин Красовський під час відкриття конференції. Керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України привітав Державну судову адміністрацію України з 15-річчям діяльності та побажав учасникам міжнародної конференції знайти оптимальні шляхи реформування системи правосуддя України.
Посол Канади в Україні Роман Ващук наголосив, що число 15 є знаковим для України та Канади, адже саме 15 грудня 2017 року в Україні розпочне роботу новий Верховний Суд, Державна судова адміністрація України відзначає своє 15-річчя, а в Канаді саме 15 грудня відбудуться вибори нового Голови Верховного Суду. Посол запевнив високоповажне зібрання у підтримці Канадою українських ініціатив та інновацій на шляху подальшого реформування загалом і системи правосуддя зокрема.
Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в України Шігекі Сумі у вітальній промові зазначив, що судове адміністрування є надзвичайно важливим для роботи суду, адже формує ставлення до системи загалом. За словами Шігекі Сумі, міжнародні донори, іноземні партнери, інвестори очікують від України справедливого законного вирішення спорів, що і відновить рівень довіри до держави. Надзвичайний і Повноважний Посол Японії наголосив, що Японія і надалі працюватиме з Україною в напрямі впровадження реформування та відновлення довіри до системи правосуддя.
Джон Пеннел, заступник Директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові, привітав Державну судову адміністрацію України з 15-річчям діяльності та підтвердив подальшу підтримку новацій в рамках Програми USAID «Нове правосуддя».
Керівник Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» Андрій Кавакін висловив переконання, що міжнародний та європейський досвід, який сьогодні презентується та обговорюється, стане корисним для подальшого розвитку системи судового адміністрування в Україні.
Учасники конференції розпочали роботу у сесіях, де обговорюються питання якості роботи суду, навчання судових адміністраторів, світові стандарти судового адміністрування та український досвід.
Трансляцію конференції можна переглянути за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=XQ3UHT4tfsE
Матеріали конференції:
https://drive.google.com/drive/folders/1BeZHoNxNqmJYwlexPmpM-sOUwApVGlqZ
Управління інформації та
забезпечення комунікаційної діяльності