Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховній Раді запропонували знизити розміри ставок судового збору за подання апеляційної скарги, касаційної скарги, заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України до 50 %, 75 % та 100 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви. Наразі за такі скарги слід сплачувати 110, 120 та 130% ставки відповідно.
Це передбачено законопроектом №3174 "Про внесення змін до Закону України "Про судовий збір" (щодо усунення перешкод у доступі до правосуддя)", автором якого є Олександр Долженков (Опозиційний Блок).
Проектом також пропонується наступне:
- визначити, що за подання позовної заяви юридичною особою ставка судового збору становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 6 розмірів мінімальної зарплати (діюча редакція Закону не містить максимального обмеження).
Те ж саме обмеження стосується подачі адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою.
- встановити, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальної заробітної плати (зараз таке обмеження становить 150 розмірів мінімальної зарплати);
- адміністративні справи щодо оскарження будь-яких рішень, дій або бездіяльності суб’єктів владних повноважень відносяться до категорії спорів немайнового характеру;
- термін «ціна позову» стосовно адміністративних позовів пропонують замінити на термін «розмір майнових вимог».
Слід відзначити, що 1 вересня набули чинності зміни до Закону про судовий збір, якими, зокрема, було збільшено ставки судового збору. Це в свою чергу викликало дискусії щодо доступності правосуддя та критику відповідних норм Закону.