Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Положеннями Закону про поліцію на Державну судову адміністрацію України покладаються повноваження із створення та налагодження роботи відомчої воєнізованої охорони. Проте ні Законом, ні жодним іншим нормативним актом не передбачено процесу створення чи реорганізації такої служби, вимог до кандидатів, інших організаційних заходів.
Про це йшла мова під час робочої зустрічі Голови ДСА України Зеновія Холоднюка з представниками Консультативної місії ЄС з реформ цивільного сектору безпеки України (EUAM).
Як пояснили "ЗіБ" у ДСА, попри відсутність вищевказаних вимог ДСА вже напрацьовано план заходів та проведено низку організаційних зустрічей. Зокрема, наразі триває бюджетний процес, де також мають бути передбачені видатки на утримання відомчої воєнізованої охорони, а також останні законодавчі зміни.
В свою чергу радник із стратегічних питань спеціалізованих органів правопорядку Найджел Хьюс, коментуючи створення відомчої воєнізованої охорони ДСА, означив європейський досвід у такому питанні. Так, за його словами, у Великобританії до 90% охоронців у судах не мають зброї та зараховані до штату суду, але коли є ризик позаштатної ситуації, тоді до підтримання правопорядку в суді залучаються воєнізовані підрозділи поліції, що урегульовано спеціальним договором між судами та поліцією.
На завершення зустрічі сторони наголосили, що при організації роботи з охорони судів важливо врахувати всі можливі ризики та грамотний розподіл людського ресурсу.